Dagfinn Ulriksen

Informasjonen om registrerte krigsseilere er ikke nødvendigvis fullstendig. Eksempelvis vil mønstringer og utmerkelser for enkelte sjøfolk bli registrert senere, ettersom nye kilder blir gjennomgått.

Født

18. mars 1915

Foreldre

Petter Ulriksen, Florø

Kjønn

Mann

Nasjonalitet

Norge flaggNorge

Relasjon til fylke

Sogn og Fjordane

Flåtetilhørighet

Har stillinger

U.d.m. (Utskrevet dekksmann)

Annet

  • Deltok i 2. verdenskrig
  • Sjøforsvarets londonarkiv:

    Antatt i Marinen: 26. mai 1941, som: U.d.m.

    Sivil stilling: Kystskipper.

    Sivil utdannelse: Kystskipperskole.

    Sertifikater: Kystskippersertifikat.

    Tidligere militærtjeneste: Bømoen 1936.

    Beskikket eller vervet fra: 10.7-44 U/Fenrik.

    Militær spesialutdannelse eller kurser: Art.kurs.

    Tjenestested: "Spec.tj." fra 26. mai 1941 til 9. mai 1942. 

    Tjenestested: "Kapt. Årstad" fra ukjent tid til 26. mai 1945.

    Dimittert fra Marinen: 27. september 1945.

    Kilder

    Sjøforsvarets londonarkiv ved Marinemuseet i Horten: P.40. Kort 321–322.

    "Seedie's Roll of NAVAL HONOURS & AWARDS," av Seedie, 1989 s. 759.

    RA/RAFA-5156/G/Gb/Gbb/Gbbb/L0001