Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Krigsseilerregisteret logo

Informasjonen om registrerte krigsseilere er ikke nødvendigvis fullstendig. Eksempelvis vil mønstringer og utmerkelser for enkelte sjøfolk bli registrert senere, ettersom nye kilder blir gjennomgått.

Bernhard Aase

Flagg for Norge
Født
21. september 1917
Kjønn
Mann
Nasjonalitet
Norge
Fødested
Fjell, Hordaland
Relasjon til fylke
Hordaland/Bergen
Flåtetilhørighet
Har stillinger
Matros / Skytter
Fra Notrashipsflåtens Skyttere 1941-1946.

Marinens skytter nr. 1431

Fisker.
Gjorde tjeneste under hele krigen i marinen bl.a. om bord i korvetter og torpedobåter. Da krigen mot Tyskland var slutt, søkte han om å bli overført til Sjøforsvarets Skytteravdeling for handelsflåten for å fortsette kampen mot Japan, men da også krigen i Stillehavet tok slutt høsten 1945, var det ikke lenger bruk for skyttere om bord på skip bestemt for Østen. Han ble dimittert fra marinen høsten 1945.

Kilder

Notrashipsflåtens Skyttere 1941-1946.

Mønstringer (0)

    Reiser

    Vi har ikke registrert noen reiserute

    Tjenestesteder (0)

      Utmerkelser (0)

        Gjennomgang av nye kilder for å dokumentere krigsseilernes historie er et pågående og omfattende arbeid, og det finnes ikke et helhetlig register over medaljetildelinger. Informasjon om medaljer vil derfor registreres gradvis og være basert på forskjellige kilder. Krigsseilerne ble tildelt medaljer både under og etter krigen. Ønsker du mer informasjon om dekorasjoner, så vennligst se følgende temaside: Dekorasjoner

        Bilder (0)

        Dokumenter (0)

        Vi har ikke registrert noen vedlegg