Informasjonen om registrerte krigsseilere er ikke nødvendigvis fullstendig. Eksempelvis vil mønstringer og utmerkelser for enkelte sjøfolk bli registrert senere, ettersom nye kilder blir gjennomgått.
Thomas Christenson
- Født
- 8. januar 1894
- Død
- oktober 1983
- Foreldre
- Kjønn
- Mann
- Nasjonalitet
- USA
- Fødested
- Justø, Vestre Moland
- Bosted
- New Jersey, USA
- Relasjon til fylke
- Aust-Agder
- Tilknyttet mønstringsdistrikt
- Annet
- Deltok i 1. verdenskrigDeltok i 2. verdenskrig
Avisartikkel:
"Commander Christenson er i fredstid kaptein på en oljetanker i New Jersey. Han har gjort tjeneste i flåten i 42 måneder og deltok i invasjonen i Italia og Syd-Frankrike, og i Lingayen Gulf, Subic Bay og det sydlige Mindao på Filippinene. Likeledes gjorde han 18 turer over Atlanteren i konvoitjeneste".
Thomas Christensen flyttet til New Jersey med kona Andora (også fra Justøya). To sønner James og Stanley.
Kilder
Publikumshenvendelse til Arkivet freds- og menneskerettighetssenter
Mønstringer (0)
Reiser
Tjenestesteder (0)
Utmerkelser (1)
Gjennomgang av nye kilder for å dokumentere krigsseilernes historie er et pågående og omfattende arbeid, og det finnes ikke et helhetlig register over medaljetildelinger. Informasjon om medaljer vil derfor registreres gradvis og være basert på forskjellige kilder. Krigsseilerne ble tildelt medaljer både under og etter krigen. Ønsker du mer informasjon om dekorasjoner, så vennligst se følgende temaside: Dekorasjoner