Informasjonen om registrerte krigsseilere er ikke nødvendigvis fullstendig. Eksempelvis vil mønstringer og utmerkelser for enkelte sjøfolk bli registrert senere, ettersom nye kilder blir gjennomgått.
Ivar Gabrielsen
- Født
- 2. august 1915
- Død
- 9. april 1940Årsak: Krigsforlis
- Foreldre
- Kjønn
- Mann
- Nasjonalitet
- Norge
- Fødested
- Røyken
- Relasjon til fylke
- Buskerud
- Flåtetilhørighet
- Har stillinger
- U. d. m. (Utskrevet dekksmann)
- Annet
- Deltok i 2. verdenskrig
Våre Falne:
Ivar Gabrielsen
FØDT: 02.08.1915 FØDESTED: Røyken DØD: 09.04.1940 DØDSÅRSAK: Senket STED/SKIP: PS Eidsvold
GABRIELSEN, IVAR, Røyken. Født 2. august 1915 i Røyken, s. av Edvart Gabrielsen, f. 1882 i Røyken, og Anna f. Johansen, f. 1878 i Hallingdal. Hadde vært til sjøs, men var før krigen ansatt som læreguft i et rørleggerfirma. Utkalt til nøytralitetsvakt september 1939. Omkom da p/s Eidsvold ble senket i Ofotfjorden 9. april 1940. Gravlagt på Narvik kirkegård.
Kilder
http://www.naval-history.net/xDKCas3000-Norwegian.htm
RA/RAFA-5156/G/Gb/Gbb/Gbbc/L0001
Mønstringer (1)
- Nasjonalitet
- Norge
- Stilling
- U. d. m. (Utskrevet dekksmann)
- Påmønstring
- Havn: Ukjent
Dato: Ukjent - Avmønstring
- Havn: Omkom ved torpedering
Dato: 9.4.1940
Reiser
Tjenestesteder (0)
Utmerkelser (1)
Gjennomgang av nye kilder for å dokumentere krigsseilernes historie er et pågående og omfattende arbeid, og det finnes ikke et helhetlig register over medaljetildelinger. Informasjon om medaljer vil derfor registreres gradvis og være basert på forskjellige kilder. Krigsseilerne ble tildelt medaljer både under og etter krigen. Ønsker du mer informasjon om dekorasjoner, så vennligst se følgende temaside: Dekorasjoner
Bilder (1)
Dokumenter (0)
Vi har ikke registrert noen vedlegg