Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Krigsseilerregisteret logo

Informasjonen om registrerte krigsseilere er ikke nødvendigvis fullstendig. Eksempelvis vil mønstringer og utmerkelser for enkelte sjøfolk bli registrert senere, ettersom nye kilder blir gjennomgått.

Harald Stene

Flagg for Norge
Født
17. juni 1913
Død
20. september 1941
Årsak: Krigsforlis
Foreldre
Kjønn
Mann
Nasjonalitet
Norge
Fødested
Onsøy
Bosted
Sarpsborgveien 101, Fredrikstad
Relasjon til fylke
Østfold
Flåtetilhørighet
Har stillinger
Sjøforklaring 1939 - 1945
Annet
Deltok i 2. verdenskrig
Copyright: Våre falne

Ex gratia-arkivet:

Registernummer under krigen: London 1364. NY 21386.

Gift 1939 i Kristiansand med (jf. London-kort): Mary Lundheim Stene, født Lundheim, f. 1912 i Fredrikstad.

Våre falne:

Var 3. styrmann ombord på M/T BARBRO, og omkom den 20. september 1941 da skipet ble torpedert og kom i brann i Atlanterhavet, på reise fra New York til Manchester.

Kilder

RA/S-3545/G/Gg

Våre falne

RA/S-3545/G/Gi/L0011

Onsøy prestekontor Kirkebøker, SAO/A-10914/F/Fa: Ministerialbok nr. I 8, 1899-1923, s. 226 –: https://media.digitalarkivet.no/view/52499/59280/224 (døpt i Vestre Fredrikstad kirke).

Mønstringer (1)

  • Nasjonalitet
    Flagg for Norge
    Norge
    Stilling
    3. Styrmann
    Påmønstring
    Havn: Om bord pr.
    Dato: 1.7.1940
    Avmønstring
    Havn: Omkom ved torpedering
    Dato: 20.9.1941

Reiser

Vi har ikke registrert noen reiserute

Tjenestesteder (0)

    Utmerkelser (1)

    Gjennomgang av nye kilder for å dokumentere krigsseilernes historie er et pågående og omfattende arbeid, og det finnes ikke et helhetlig register over medaljetildelinger. Informasjon om medaljer vil derfor registreres gradvis og være basert på forskjellige kilder. Krigsseilerne ble tildelt medaljer både under og etter krigen. Ønsker du mer informasjon om dekorasjoner, så vennligst se følgende temaside: Dekorasjoner

    Bilder (1)

    Copyright: Våre falne

    Dokumenter (0)

    Vi har ikke registrert noen vedlegg