Informasjonen om registrerte krigsseilere er ikke nødvendigvis fullstendig. Eksempelvis vil mønstringer og utmerkelser for enkelte sjøfolk bli registrert senere, ettersom nye kilder blir gjennomgått.
Harry Todal
- Født
- 31. august 1910
- Død
- 21. januar 1942Årsak: Krigsforlis
- Foreldre
- Kjønn
- Mann
- Nasjonalitet
- Norge
- Fødested
- Trondheim
- Bosted
- Rørvik
- Relasjon til fylke
- Nord-Trøndelag
- Flåtetilhørighet
- Har stillinger
- Sjøforklaring 1939 - 1945
- Annet
- Deltok i 2. verdenskrig
Ex gratia-arkivet:
Registernummer under krigen: London 2017. NY. 8954.
Gift 1939 i Vikna med (jf. Deceased Record): Solveig Karoline Todal, født Williksen, f.1910 i Nærøy.
Fra Våre Falne:
Var før krigsutbruddet fyrbøter på bergingsbåten PARAT, seilte så med D/S CRUX som krigsforliste sommeren 1940, men ble reddet. Var senere fyrbøter på D/S BELIZE, og omkom da skipet forsvant etter at det var gått fra New York 4. desember 1941. En av livbåtene med 4 døde sjøfolk ble funnet 24. januar 1942.
Kilder
RA/S-3545/G/Gg
Våre Falne
RA/S-3545/G/Gi/L0011
Mønstringer (4)
- Skip
- M/S Crux
- Nasjonalitet
- Norge
- Stilling
- Ukjent
- Påmønstring
- Havn: Ukjent
Dato: Ukjent - Avmønstring
- Havn: Torpedert
Dato: 25.6.1940
- Skip
- D/S Belize
- Nasjonalitet
- Norge
- Stilling
- Fyrbøter
- Påmønstring
- Havn: Ukjent
Dato: 5.1.1942 - Avmønstring
- Havn: Omkom ved torpedering
Dato: 21.1.1942
- Skip
- D/S Askepot
- Nasjonalitet
- Norge
- Stilling
- Ukjent
- Påmønstring
- Havn: Ukjent
Dato: 27.11.1940 - Avmønstring
- Havn: Ukjent
Dato: 15.12.1941
- Skip
- M/S Tigre
- Nasjonalitet
- Norge
- Stilling
- Ukjent
- Påmønstring
- Havn: Ukjent
Dato: 20.8.1940 - Avmønstring
- Havn: Ukjent
Dato: 8.10.1940
Reiser
Tjenestesteder (0)
Utmerkelser (1)
Gjennomgang av nye kilder for å dokumentere krigsseilernes historie er et pågående og omfattende arbeid, og det finnes ikke et helhetlig register over medaljetildelinger. Informasjon om medaljer vil derfor registreres gradvis og være basert på forskjellige kilder. Krigsseilerne ble tildelt medaljer både under og etter krigen. Ønsker du mer informasjon om dekorasjoner, så vennligst se følgende temaside: Dekorasjoner
Bilder (1)
Dokumenter (0)
Vi har ikke registrert noen vedlegg