Informasjonen om registrerte krigsseilere er ikke nødvendigvis fullstendig. Eksempelvis vil mønstringer og utmerkelser for enkelte sjøfolk bli registrert senere, ettersom nye kilder blir gjennomgått.
Marthinus Dahl
- Født
- 3. mars 1901
- Død
- 22. februar 1942Årsak: Krigsforlis
- Foreldre
- Kjønn
- Mann
- Nasjonalitet
- Norge
- Fødested
- Lier
- Bosted
- Langerød Barkåker st.
- Relasjon til fylke
- VestfoldBuskerud
- Flåtetilhørighet
- Har stillinger
- Arbeider - Hvalfangst
- Sjøforklaring 1939 - 1945
- Annet
- Deltok i 2. verdenskrig
Ex gratia-arkivet:
Registernummer under krigen: London 4639, NY 19976.
Våre falne:
Gift 1924 i Tønsberg med Ruth Hjørdis Kamfjord, f. 1902 i Sandvika. 1 barn. Var motormann på d/s Sama, og omkom da skipet ble torpedert 22. februar 1942 på reise fra Cardiff til St. John N. B.
Kilder
Mønstringer (2)
- Skip
- D/S Vestfold
- Nasjonalitet
- Panama
- Stilling
- Arbeider - Hvalfangst
- Påmønstring
- Havn: Ukjent
Dato: 1939 - Avmønstring
- Havn: Ukjent
Dato: 1940
Reiser
Tjenestesteder (0)
Utmerkelser (1)
Gjennomgang av nye kilder for å dokumentere krigsseilernes historie er et pågående og omfattende arbeid, og det finnes ikke et helhetlig register over medaljetildelinger. Informasjon om medaljer vil derfor registreres gradvis og være basert på forskjellige kilder. Krigsseilerne ble tildelt medaljer både under og etter krigen. Ønsker du mer informasjon om dekorasjoner, så vennligst se følgende temaside: Dekorasjoner
Bilder (1)
Dokumenter (0)
Vi har ikke registrert noen vedlegg