Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
Krigsseilerregisteret logo

Informasjonen om registrerte krigsseilere er ikke nødvendigvis fullstendig. Eksempelvis vil mønstringer og utmerkelser for enkelte sjøfolk bli registrert senere, ettersom nye kilder blir gjennomgått.

Chang Woo Sing

Flagg for Kina
Kjønn
Mann
Nasjonalitet
Kina
Relasjon til fylke
Utlandet
Flåtetilhørighet
Har stillinger
Reparatør
Sjøforklaring 1939 - 1945
Annet
Deltok i 2. verdenskrig

Londonregisteret:

Registernummer under krigen: London 66228.

Det er antatt at matros Chan Woo Sing i sjøforklaringen til Goviken er samme person som reparatør (fitter) Chang Woo Sing ifølge Londonkort på Storviken. Eneste uklarhetsmoment er at det med blyant i Londonkort er ført mannskapslistedato 31. august 1942 på Storviken. Men det er ikke funnet andre i Londonregisteret ved navn Chan(g) Woo Sing.

Sing kan ha vært 34 år i 1942.

Kilder

RA/S-2081/F/Fe/Fec/L0002

Mønstringer (2)

  • Nasjonalitet
    Flagg for Norge
    Norge
    Stilling
    Matros
    Påmønstring
    Havn: Ukjent
    Dato: Ukjent
    Avmønstring
    Havn: Torpedert
    Dato: 29.6.1942
  • Nasjonalitet
    Flagg for Norge
    Norge
    Stilling
    Reparatør
    Påmønstring
    Havn: Hongkong, China
    Dato: 7.10.1941
    Avmønstring
    Havn: Ukjent
    Dato: Ukjent

Reiser

Vi har ikke registrert noen reiserute

Tjenestesteder (0)

    Utmerkelser (0)

      Gjennomgang av nye kilder for å dokumentere krigsseilernes historie er et pågående og omfattende arbeid, og det finnes ikke et helhetlig register over medaljetildelinger. Informasjon om medaljer vil derfor registreres gradvis og være basert på forskjellige kilder. Krigsseilerne ble tildelt medaljer både under og etter krigen. Ønsker du mer informasjon om dekorasjoner, så vennligst se følgende temaside: Dekorasjoner

      Bilder (0)

      Dokumenter (0)

      Vi har ikke registrert noen vedlegg