Informasjonen om registrerte krigsseilere er ikke nødvendigvis fullstendig. Eksempelvis vil mønstringer og utmerkelser for enkelte sjøfolk bli registrert senere, ettersom nye kilder blir gjennomgått.
Trygve Harald Amundsen
- Født
- 11. januar 1918
- Død
- 9. april 1940Årsak: Krigsforlis
- Foreldre
- Kjønn
- Mann
- Nasjonalitet
- Norge
- Fødested
- Bø i Vesterålen
- Bosted
- Bø i Vesterålen
- Relasjon til fylke
- Nordland
- Flåtetilhørighet
- Har stillinger
- Utskrevet dekksmann
- Annet
- Deltok i 2. verdenskrig
Fra Våre Falne.
Dekksmann Trygve Harald Amundsen, Bø i Vesterålen.
Tjenestegjorde på panserskipet H NOR MS EIDSVOLD og omkom da skipet ble senket utenfor Narvik den 9.april 1940. Gravlagt i Bø i Vesterålen.
Omtalt i Bygdeungdommen 1940.
Kilder
Norges Handels og Sjøfartstidende, 18. februar 1946
Mønstringer (1)
- Nasjonalitet
- Norge
- Stilling
- Utskrevet dekksmann
- Påmønstring
- Havn: Norge
Dato: Ukjent - Avmønstring
- Havn: Omkom ved torpedering
Dato: 9.4.1940
Reiser
Tjenestesteder (0)
Utmerkelser (1)
Gjennomgang av nye kilder for å dokumentere krigsseilernes historie er et pågående og omfattende arbeid, og det finnes ikke et helhetlig register over medaljetildelinger. Informasjon om medaljer vil derfor registreres gradvis og være basert på forskjellige kilder. Krigsseilerne ble tildelt medaljer både under og etter krigen. Ønsker du mer informasjon om dekorasjoner, så vennligst se følgende temaside: Dekorasjoner
Bilder (1)
Dokumenter (0)
Vi har ikke registrert noen vedlegg