Informasjonen om registrerte krigsseilere er ikke nødvendigvis fullstendig. Eksempelvis vil mønstringer og utmerkelser for enkelte sjøfolk bli registrert senere, ettersom nye kilder blir gjennomgått.
Sigurd Sundal Jacobsen
- Født
- 21. november 1920
- Foreldre
- Kjønn
- Mann
- Nasjonalitet
- Norge
- Fødested
- Nøtterøy
- Bosted
- Strengsdal, Nøtterøy
- Relasjon til fylke
- Vestfold
- Flåtetilhørighet
- Har stillinger
- Sjøforklaring 1939 - 1945
- Annet
- Deltok i 2. verdenskrigSatt i fangenskap
Ex gratia-arkivet:
Registernummer under krigen: London 5068, NY 12311.
M/S Silvaplana ble kapret av en tysk raider den 10. september 1941 utenfor Cape Horn. Internert i Frankrike og i tyske fangeleire. Frigitt og hjemsendt. Ankom til Oslo den 15. april 1942.
Kilder
RA/S-3545/G/Gg
Mønstringer (1)
- Skip
- M/S Silvaplana
- Nasjonalitet
- Norge
- Stilling
- Smører / Motormann
- Påmønstring
- Havn: Tønsberg
Dato: 19.11.1938 - Avmønstring
- Havn: Kapret
Dato: 10.9.1941
Reiser
Tjenestesteder (0)
Utmerkelser (1)
Gjennomgang av nye kilder for å dokumentere krigsseilernes historie er et pågående og omfattende arbeid, og det finnes ikke et helhetlig register over medaljetildelinger. Informasjon om medaljer vil derfor registreres gradvis og være basert på forskjellige kilder. Krigsseilerne ble tildelt medaljer både under og etter krigen. Ønsker du mer informasjon om dekorasjoner, så vennligst se følgende temaside: Dekorasjoner
Bilder (0)
Dokumenter (0)
Vi har ikke registrert noen vedlegg