Informasjonen om registrerte krigsseilere er ikke nødvendigvis fullstendig. Eksempelvis vil mønstringer og utmerkelser for enkelte sjøfolk bli registrert senere, ettersom nye kilder blir gjennomgått.
Arne Johannes Asbjørn Arvesen
- Født
- 17. oktober 1915
- Annotasjonsrulle
- A-rulle 8995
- Kjønn
- Mann
- Nasjonalitet
- Norge
- Relasjon til fylke
- Østfold
- Flåtetilhørighet
- Har stillinger
- Annet
- Deltok i 2. verdenskrig
Ex gratia-arkivet:
Registernummer under krigen: 232185.
Påmønstret som matros på hvalbåt 24.3.39 - 26.4.40.
Påmønstret som matros 2.11.40 - 15.12.45 på hvalbåt som drev hvalfangst fra Sør-Afrika.
Ingen krigstjeneste på skip disponert av Nortraship.
Opplysninger om mønstringer fra Sjømannskontoret i Fredrikstad og bostedsadresse i Onsøy i 1973, indikerer tilknytning til Østfold.
Kilder
RA/S-3545/G/Gg
Mønstringer (1)
- Nasjonalitet
- Sør-Afrika
- Stilling
- Matros
- Påmønstring
- Havn: Ukjent
Dato: 27.4.1940 - Avmønstring
- Havn: Ukjent
Dato: 1.10.1940
Reiser
Tjenestesteder (0)
Utmerkelser (0)
Gjennomgang av nye kilder for å dokumentere krigsseilernes historie er et pågående og omfattende arbeid, og det finnes ikke et helhetlig register over medaljetildelinger. Informasjon om medaljer vil derfor registreres gradvis og være basert på forskjellige kilder. Krigsseilerne ble tildelt medaljer både under og etter krigen. Ønsker du mer informasjon om dekorasjoner, så vennligst se følgende temaside: Dekorasjoner
Bilder (0)
Dokumenter (0)
Vi har ikke registrert noen vedlegg