Informasjonen om registrerte krigsseilere er ikke nødvendigvis fullstendig. Eksempelvis vil mønstringer og utmerkelser for enkelte sjøfolk bli registrert senere, ettersom nye kilder blir gjennomgått.
Arvid Andersen
- Kjønn
- Mann
- Nasjonalitet
- Sverige
- Fødested
- Sverige
- Bosted
- Sverige
- Relasjon til fylke
- Utlandet
- Flåtetilhørighet
- Har stillinger
- Ukjent
- Sjøforklaring 1939 - 1945
- Annet
- Deltok i 2. verdenskrig
Londonregisteret:
Registernummer under krigen: London 76731.
Ingen fødselsdato, år eller sted ført på Londonkort. Det er heller ikke ført bosted eller stilling ombord.
Avmøntnstret den 18.4.1941 etter at skipet ble flybombet 16/4 av tyske fly norvest av Hebridene og sank i pos. N 60.06', W 08.32' på reise fra Loch Ewe til Halifax.
Kilder
RA/S-2081/F/Fe/Feb/L0001
Mønstringer (1)
- Skip
- D/S Favorit
- Nasjonalitet
- Norge
- Stilling
- Ukjent
- Påmønstring
- Havn: Ukjent
Dato: Ukjent - Avmønstring
- Havn: Flyangrep
Dato: 16.4.1941
Reiser
Tjenestesteder (0)
Utmerkelser (0)
Gjennomgang av nye kilder for å dokumentere krigsseilernes historie er et pågående og omfattende arbeid, og det finnes ikke et helhetlig register over medaljetildelinger. Informasjon om medaljer vil derfor registreres gradvis og være basert på forskjellige kilder. Krigsseilerne ble tildelt medaljer både under og etter krigen. Ønsker du mer informasjon om dekorasjoner, så vennligst se følgende temaside: Dekorasjoner
Bilder (0)
Dokumenter (0)
Vi har ikke registrert noen vedlegg