Informasjonen om registrerte krigsseilere er ikke nødvendigvis fullstendig. Eksempelvis vil mønstringer og utmerkelser for enkelte sjøfolk bli registrert senere, ettersom nye kilder blir gjennomgått.
Thomas Ingemann Andersen
- Født
- 2. mars 1890
- Død
- 10. februar 1940Årsak: Krigsforlis
- Foreldre
- Kjønn
- Mann
- Nasjonalitet
- Norge
- Fødested
- Skåtøy
- Relasjon til fylke
- Aust-Agder
- Flåtetilhørighet
- Har stillinger
- Annet
- Deltok i 2. verdenskrig
Våre falne:
Gift 1934 i Skåtøy med Ingeborg Kirstine Nilsen, f. 1892 i Bamble. Var på d/s Silja, og omkom da skipet ble torpedert i februar 1940 etter at det 5. februar hadde gått fra Gibraltar på vei til Bergen.
Kilder
Reiser
Tjenestesteder (0)
Utmerkelser (0)
Gjennomgang av nye kilder for å dokumentere krigsseilernes historie er et pågående og omfattende arbeid, og det finnes ikke et helhetlig register over medaljetildelinger. Informasjon om medaljer vil derfor registreres gradvis og være basert på forskjellige kilder. Krigsseilerne ble tildelt medaljer både under og etter krigen. Ønsker du mer informasjon om dekorasjoner, så vennligst se følgende temaside: Dekorasjoner
Bilder (1)
Dokumenter (0)
Vi har ikke registrert noen vedlegg