Informasjonen om registrerte krigsseilere er ikke nødvendigvis fullstendig. Eksempelvis vil mønstringer og utmerkelser for enkelte sjøfolk bli registrert senere, ettersom nye kilder blir gjennomgått.
Egil Gerner Andreassen
- Født
- 18. februar 1921
- Død
- 25. januar 1940Årsak: Krigsforlis
- Foreldre
- Kjønn
- Mann
- Nasjonalitet
- Norge
- Fødested
- Hvaler
- Relasjon til fylke
- Østfold
- Flåtetilhørighet
- Har stillinger
- Sjømann
- Sjøforklaring 1939 - 1945
- Annet
- Deltok i 2. verdenskrig
Våre falne:
Reiste til sjøs 1937 og omkom 25. januar 1940 som byssegutt med «Biarritz» på tur fra Antwerpen til Norge. Båten gikk på mine samme dag de forlot Antwerpen, og nesten alle omkom. Omtalt i Sjømannsmisjonens julehefte 1940 i stykket «En liten helt». Broren Halvard omkom 1940.
Kilder
Mønstringer (1)
- Skip
- D/S Biarritz
- Nasjonalitet
- Norge
- Stilling
- Ukjent
- Påmønstring
- Havn: Ukjent
Dato: Ukjent - Avmønstring
- Havn: Omkom ved torpedering
Dato: 25.1.1940
Reiser
Tjenestesteder (0)
Utmerkelser (0)
Gjennomgang av nye kilder for å dokumentere krigsseilernes historie er et pågående og omfattende arbeid, og det finnes ikke et helhetlig register over medaljetildelinger. Informasjon om medaljer vil derfor registreres gradvis og være basert på forskjellige kilder. Krigsseilerne ble tildelt medaljer både under og etter krigen. Ønsker du mer informasjon om dekorasjoner, så vennligst se følgende temaside: Dekorasjoner
Bilder (1)
Dokumenter (0)
Vi har ikke registrert noen vedlegg