Informasjonen om registrerte krigsseilere er ikke nødvendigvis fullstendig. Eksempelvis vil mønstringer og utmerkelser for enkelte sjøfolk bli registrert senere, ettersom nye kilder blir gjennomgått.
Bjarne Olsen
- Født
- 3. oktober 1907
- Kjønn
- Mann
- Nasjonalitet
- Norge
- Bosted
- Sandefjord
- Relasjon til fylke
- Vestfold
- Flåtetilhørighet
- Har seilt for rederi
- Sjøforklaring 1939 - 1945
- Annet
- Deltok i 2. verdenskrig
Ex gratia-arkivet:
Registernummer under krigen: London 120094.
Thorsheimer ankom fra Curacao til Gibraltar i Mai mnd. 1940, og endte opp i La Spezia. Hun avgikk Gibraltar 16.05.40. med kurs for La Spezia. Etter ankomst ble hun 10.06.40. beslaglagt av italienske myndigheter, og besetningen ble internert.
Besetningen ble senere sendt hjem til Norge og skipet overtatt av tyskerne på et senere tidspunkt.
Kilder
RA/S-3545/G/Gg.
Mønstringer (1)
- Skip
- M/T Thorsheimer
- Nasjonalitet
- Norge
- Stilling
- Ukjent
- Påmønstring
- Havn: Ukjent
Dato: 16.9.1939 - Avmønstring
- Havn: Internert
Dato: 10.6.1940
Reiser
Tjenestesteder (0)
Utmerkelser (0)
Gjennomgang av nye kilder for å dokumentere krigsseilernes historie er et pågående og omfattende arbeid, og det finnes ikke et helhetlig register over medaljetildelinger. Informasjon om medaljer vil derfor registreres gradvis og være basert på forskjellige kilder. Krigsseilerne ble tildelt medaljer både under og etter krigen. Ønsker du mer informasjon om dekorasjoner, så vennligst se følgende temaside: Dekorasjoner
Bilder (0)
Dokumenter (0)
Vi har ikke registrert noen vedlegg