Informasjonen om registrerte krigsseilere er ikke nødvendigvis fullstendig. Eksempelvis vil mønstringer og utmerkelser for enkelte sjøfolk bli registrert senere, ettersom nye kilder blir gjennomgått.
Reidar Thorbjørn Myhre
- Født
- 2. februar 1904
- Død
- 1. juli 1942Årsak: Krigsforlis
- Foreldre
- Kjønn
- Mann
- Nasjonalitet
- Norge
- Fødested
- Oslo
- Bosted
- Ole Bulls gate 11, Oslo
- Relasjon til fylke
- Oslo
- Flåtetilhørighet
- Har stillinger
- Sjøforklaring 1939 - 1945
- Annet
- Deltok i 2. verdenskrigSatt i fangenskap
Ex gratia-arkivet:
Registernummer under krigen: London 31207, NY 3687.
Gift med (jf. London-kort): Borghild Marie Pedersen, ett barn.
Våre falne:
"Var 2. Maskinist på M/S Herstein som ble ødelagt 20. januar 1942 av japanske fly i Rabaul, New Britain. Ble tatt til fange og 26. juni 1942 satt ombord i s/s Montevideo Maru for å føres til Japan. Omkom 10. juli 1942 da skipet ble senket".
Den faktiske datoen for senkingen av "Montevideo Maru" er 1. juli 1942 og ikke 10. juli 1942 som Våre falne opplyser.
Mønstringer (1)
- Skip
- M/S Herstein
- Nasjonalitet
- Norge
- Stilling
- 2. Maskinist
- Påmønstring
- Havn: Oslo
Dato: januar 1939 - Avmønstring
- Havn: Flyangrep
Dato: 20.1.1942
Reiser
Tjenestesteder (0)
Utmerkelser (1)
Gjennomgang av nye kilder for å dokumentere krigsseilernes historie er et pågående og omfattende arbeid, og det finnes ikke et helhetlig register over medaljetildelinger. Informasjon om medaljer vil derfor registreres gradvis og være basert på forskjellige kilder. Krigsseilerne ble tildelt medaljer både under og etter krigen. Ønsker du mer informasjon om dekorasjoner, så vennligst se følgende temaside: Dekorasjoner
Bilder (1)
Dokumenter (0)
Vi har ikke registrert noen vedlegg